Jak karmić młodego kota?

Jak karmić młodego kota?

Żywienie kotów jest zróżnicowane w zależności od ich wieku. W pierwszym etapie życia kocię żywi się wyłącznie mlekiem matki, które dostarcza mu niezbędnych wartości odżywczych. Dopiero z czasem koty uczą się spożywania stałej karmy. Pamiętaj jednak, że przy jej wyborze powinieneś kierować się jakością i dostosować ją do odpowiedniego wieku Twojego pupila.

Pierwsze dni życia malucha Małe kocięta zaraz po urodzeniu mają specyficzne potrzeby żywieniowe, których musisz przestrzegać, jeśli chcesz, żeby maluch wyrósł na zdrowego kota. Podobnie do innych ssaków, koty zaraz po urodzeniu żywią się wyłącznie mlekiem matki i jest tak to 4. tygodnia ich życia. Potrzebuje wtedy szczególnie białka, tłuszczy i wapnia, które pozwalają mu na prawidłowe przybieranie masy ciała.

Pamiętaj jednak, że obecność matki jest potrzebna kociętom dłużej niż jedynie przez pierwszy miesiąc życia. Chociaż po tym okresie można stopniowo zacząć wprowadzać stały pokarm do ich diety, to jednak nie wolno zabierać ich od kotki. Karmienie starszych kociąt Doświadczeni hodowcy i właściciele kotów wiedzą, że można je całkowicie odseparować od matki dopiero około 3. miesiąca życia.

W ten sposób kocię ma już niezbędną odporność, ale przeszło także całkowicie na spożywanie stałego pokarmu. Mimo to musisz jednak pamiętać o tym, że w tym czasie karma, która podajesz swojemu zwierzakowi musi być odpowiednio zbilansowana i najwyższej jakości. Tylko w ten sposób zapewnisz, że Twój kot nie będzie miał problemów trawiennych. Dla małych kotów przeznaczona jest specjalistyczna karma, która zawiera wszelkie niezbędne wartości odżywcze.