primastudio

Po plaży
Zamek Neuschwanstein w Bawarii

Na miano najpiękniejszych budowli świata z pewnością zasługuje zamek jak z bajki – Neuschwanstein. Budowla ta znajduje się w Niemczech, w południowej Bawarii. Nad murami tego niesamowitego zamku pracowali: Christian Jank, Eduard Riedel oraz Georg von Dollmann.

Budynek miał służyć ówczesnemu królowi, Ludwikowi II Wittelsbachtowi. Władca Bawarii nie nacieszył się jednak zbyt długo swym nowym zamkiem, gdyż krótko przed zakończeniem jego budowy niestety zmarł. Neuschwanstein jest najbardziej znanym zamkiem króla Ludwika II.

Ze względu na swe walory architektoniczne należy również do jednej z największych atrakcji turystycznych w Niemczech. Co roku dawną posiadłość władców przyjeżdża oglądać około 1,3 miliona zwiedzających. Budowla zyskała także miano „zamku z bajki”, czemu właściwie trudno się dziwić.

Obiekt jest dostępny dla turystów przez niemalże cały rok. Zamek Ludwika II odznacza się stylem romantycznego eklektyzmu. W jego niezwykłej architekturze i baśniowej lokalizacji, zakochuje się dosłownie każdy, kto tylko przybędzie by go zobaczyć.

https://machinasnu.pl/projekt-wnetrz/projekt-kuchni/ www.milkowka.com.pl