primastudio

Po plaży
Wyprawka dla kota – o czym trzeba pamiętać?

Nowy zwierzak w domu to wyzwanie i odpowiedzialność dla każdego domownika. Od tej pory będziesz musiał przyzwyczaić się, że w domu jest kot, o którego trzeba zadbać. Zanim jednak przyjmiesz pod dach nowego lokatora, musisz odpowiednio się do tego przygotować. Co należy kupić i jaką karmę najlepiej wybrać dla młodego kota? Co przyda się kotu na początek? Zmiana miejsca zamieszkania i odseparowanie małego kota od matki i rodzeństwa to dla niego stresująca sytuacja. Pamiętaj, żeby ułatwić mu początek pobytu w domu najlepiej jak to możliwe. Przede wszystkim zanim kot pojawi się w Twoim domu nie zapomnij wyposażyć go w niezbędne rzeczy. Mruczkowi na początek na pewno niezbędne będzie własne legowisko, zlokalizowane gdzieś w spokojnym kącie domu.

Nie zapominaj również o tym, że małe koty bardzo lubią się bawić i chętnie biorą wszystko do pyszczka. Usuń zatem z mieszkania potencjalnie niebezpieczne przedmioty i wyposaż je w zabawki dla czworonoga. Jaka karma będzie dla kota najlepsza? Koty powinno odłączać się od matki nie wcześniej niż ok. 2- 3 miesiąca w życia. W tym wieku zwierzak najprawdopodobniej będzie już nauczony jedzenia stałego pokarmu. Musisz więc zadbać o to, żeby zaopatrzyć się w jak najlepszą karmę dla swojego pupila. Jeśli nie jesteś pewny, która będzie odpowiednia ,skonsultuj się z hodowcą lub lekarzem weterynarii.

Specjaliści doradzą Ci, na co zwrócić uwagę przy wyborze karmy dla pupila i w jaki sposób należy karmić kota, żeby mu nie zaszkodzić i jednocześnie dostarczać wszelkich wartościowych składników.