primastudio

Po plaży
Wszyscy robią remont

Remont może być nie tylko sposobem na poprawienie poziomu życia. Nowe tapety, nowe meble czy dobudówka mogą być także pretekstem do spędzania czasu razem z całą rodziną. Przynajmniej wtedy, gdy potraktujemy podobne prace jako wspólne zadanie do wykonania. Spędzanie czasu razem z dziećmi zawsze jest dobrym pomysłem.

Tyle że pełne energii maluchy najczęściej nie lubią siedzieć bezczynnie. Rodzicom wystarcza zwykle sam fakt przebywania w towarzystwie pociech. Dzieciaki wolą działać. Skoncentrowanie rodzinnej energii na wspólnym celu, w dodatku związanym ze wspólnym domem to bardzo dobry pomysł.

Oczywiście nie wszystkie prace jesteśmy w stanie wykonać sami. Jeśli jednak remont nie jest pilny, możemy ze spokojem, np. co weekend przechodzić do kolejnych etapów. W roli ekipy remontowej nie musi występować jedynie męska część rodziny.

Dziewczyny z pewnością poradzą sobie z tym zadaniem równie dobrze. Z drugiej strony, nie warto zmuszać dzieciaków do działania, jeśli wyraźnie nie mają na to ochoty. W roli zachęt powinniśmy stosować raczej frazesy o wspólnym działaniu, budowaniu razem wspólnego domu niż grać na poczuciu obowiązku dzieci. Przede wszystkim zaś warto zadbać o dobrą zabawę.

culturecafe.pl

Jeśli remont będzie również źródłem rozrywki, cała rodzina co weekend na pewno chętnie przystąpi do pracy. Jeśli nasz dom nie wymaga żadnych modyfikacji, możemy wykorzystać inny kreatywny pomysł. Domek na drzewie? A może budowa mini-boiska do piłki nożnej? To świetne pomysły, które w dodatku dają pretekst do wspólnego spędzania czasu w przyszłości.

https://www.granator.com/filmowanie-dronem-poznan