primastudio

Po plaży

Jeżeli chcesz by twój dom był nieszkodliwy dla środowiska nie wystarczy tylko go prawidłowo zaprojektować. Równie ważne jak samo budownictwo jest wybranie odpowiedniego terenu pod budowę.

W zielonym budownictwie przede wszystkim należy kierować się zasadą, że to dom powinien dostosować się do otoczenia, a nie otoczenie do domu. Coraz modniejsze jest mieszkanie blisko natury, poza centrum wielkiego miasta.

Ludzie masowo wyjeżdżają na wsie i osiedlają nowe tereny, jednak nierzadko niesie to za sobą negatywny wpływ na środowisko. Aby wybudować nowe osiedla, czy nawet wyznaczyć działkę pod mały, jednorodzinny dom, często wycinane są hektary lasów czy niszczone łąki.

Wszystko po to, by zamawiający mógł cieszyć się bliskością natury. To jednak bardzo egoistyczne z jego strony zachowanie.

Jeżeli chce się bowiem mieszkać blisko natury, to powinno się jednocześnie żyć w zgodzie z nią. Nawet dom energooszczędny czy pasywny, wybudowany w nieodpowiednim miejscu nie będzie powodem do dumy, jeśli musiał wcześniej zaingerować w naturę.