primastudio

Po plaży

Kluczowym elementem, który będzie rzutował na wydajność i ekonomiczność eksploatacji budynku, jest dobre uszczelnienie okien i drzwi. Jeśli pominie się ten krok, to nawet poprawnie zaprojektowany dom pasywny lub energooszczędny nie będzie dużo tańszy w utrzymaniu niż standardowy.

Przez nieszczelne okna lub drzwi ulatuje nawet połowa akumulowanego w budynku ciepła. Zatem nagrzewanie domu przy nieszczelnych drzwiach i oknach zupełnie mija się z celem.

W takiej sytuacji nie należy inwestować więcej w dogrzewanie domu, a w dobre uszczelnienie okien i drzwi. Duże znaczenie ma materiał z jakiego zostały wykonane drzwi i okna, ich jakość oraz poprawny montaż.

W domach pasywnych i energooszczędnych wykorzystuje się zazwyczaj okna z nawet potrójnymi szybami. Jest to dodatkowe zabezpieczenie przed ulatnianiem się ciepła z budynku.

Firmy produkują także specjalne okna utrzymujące ciepło, wykonane ze specyficznego, termoizolacyjnego materiału. Można zamontować także rolety, które dodatkowo będą chroniły przed wychłodzeniem budynku.

rugby-feniks.pl