primastudio

Po plaży
Sypialnia z łazienką

Nowoczesnym i coraz popularniejszym rozwiązaniem, wykorzystywanym w domach jednorodzinnych, jest połączenie sypialni z łazienką. Często połączenie to nie zastępuje standardowej łazienki z toaletą. Jest jednak jej uzupełnieniem.

W przestronnych sypialniach użytkownicy domów coraz częściej decydują się na umieszczenie wanny. W przypadku tego rozwiązania, należy jednak zdawać sobie sprawę z kilku kwestii. Przede wszystkim należy pamiętać o przyłączeniu do sypialni wody.

Ponadto należy wybrać odpowiednie materiały wykończeniowe do wnętrza. Panele, czy farby przeznaczone do standardowych sypialni mogą się w tym przypadku nie sprawdzić. W sypialni z wanną należy zastosować materiały wodoodporne oraz wykorzystywać nakładki higieniczne na deskę sedesową

www.omialab.pl

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem mogą okazać się kafelki, zamiast paneli – przynajmniej w obrębie wanny. Decydując się na wannę w sypialni należy zrezygnować ze wszelkich zbędnych przedmiotów w pomieszczeniu, w szczególności tych, które mogą ulec zniszczeniu na skutek zawilgoceniu. Należy także pamiętać o regularnym wietrzeniu pomieszczenia.

www.johnakufuorfoundation.org