primastudio

Po plaży
Sposoby żywienia kotów – najważniejsze kwestie

Odpowiednio zbilansowana dieta i właściwie dobrane składniki spożywcze to podstawowe czynniki, które wpływają na zdrowie czworonogów. Właśnie dlatego tak ważne jest, żeby każdy właściciel kota wiedział, jak odpowiednio dbać o własnego pupila i przede wszystkim, czym należy go karmić, żeby dostarczać mu wszystkich niezbędnych wartości odżywczych. Co jest najlepsze dla kota? Dzikie koty, żyjące na wolności, to drapieżniki, które mają ogromne zapotrzebowanie na białko pochodzenia zwierzęcego.

Również Twój, nieco mniejszych rozmiarów, koci domownik, potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania dużych ilości mięsa. To ono dostarcza mu energii i wszelkich niezbędnych składników odżywczych. Chociaż koty z natury nie piją dużo, to jednak nie zapominaj, że w jego misce zawsze powinna być świeża woda.

www.fundacja-spoleczn.pl

Jej brak może doprowadzić bowiem do problemów z nerkami Twojego pupila. Czego unikać w kociej diecie? Organizm tych czworonogów nie potrafi trawić roślin, więc jest to składnik, który absolutnie musisz wyeliminować z ich diety. Unikaj także podawania kotom karmy, w której dominują właśnie zboża czy inne rośliny, ponieważ tylko zaszkodzą Twojemu pupilowi.

Te czworonogi, podobnie zresztą do innych zwierząt domowych, nie powinny jadać resztek z Twojego stołu. Pomimo że traktujesz swojego mruczka jak członka rodziny, to jego dieta powinna różnić się od Twojej. Nie zapominaj o tym, jeśli nie chcesz zaszkodzić zwierzakowi.

Niewłaściwie jest także przekarmiane kotów – posiłki powinny być dostosowane do jego trybu życia, wieku i wagi.

https://dokocats.pl/kot_bengalski_srebrny.html https://www.dolfospets.com/produkty-dla-psow/