primastudio

Po plaży
Sport z maluchem

Sport jest dobry w każdym wieku. Jeśli nigdy nie trzeba było Was namawiać do aktywności to świetnie. Jeśli właśnie zostaliście rodzicami, nie musicie rezygnować na zbyt długo ze sportowych pasji. Maluch może brać udział w wielu dyscyplinach razem z rodzicami.

Jak to możliwe? Odpowiedź jest całkiem prosta. Dziecko również potrzebuje świeżego powietrza i dużo ruchu – nawet jeśli pod tym ostatnim pojęciem rozumiemy podróżowanie w wózku czy specjalnym nosidełku. Niemniej jednak, właśnie w tej formie potomek może wychodzić z nami na długie spacery, a nawet uczestniczyć w joggingu. Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które ułatwiają podobne wyzwania.

Jednymi z nich są wózki do biegania. Są to modele tak przystosowane, by większa prędkość nie mogła im zaszkodzić, ani wpływać na komfort wypoczywającego malucha. Małe dziecko nie powinno być narażone na duże wstrząsy. Z wózkami do biegania unikniesz ryzyka, zadbasz o zdrowie dziecka a jednocześnie podtrzymasz własną kondycję.

Taka opcja z pewnością przyda się młodym mamom, które chętnie szybko wrócą do formy sprzed ciąży. Wbrew pozorom, dobry miejscem na sport w towarzystwie maluszka jest również basen. Oczywiście musimy zachować szczególną ostrożność, gdy zabieramy dziecko do wody. Warto jednak pamiętać, że małe dzieci bardzo dobrze czują się w takim środowisku.

Wiele z nich instynktownie potrafi poruszać się we wodzie i nie odczuwa stresu związanego z aktywnością tego typu. W dodatku, jeśli z wypadów na basen utworzymy regularną tradycję, dorastający malec będzie w przyszłości doskonałym pływakiem.