primastudio

Po plaży
Rodzaje dywanów

Na rynku obecnych mamy dziesiątki rozmaitych dywanów. Sa one zróżnicowane pod względem wyglądu, ceny, jakości i trwałości. Z uwagi na technikę wykonania, dywany podzielić możemy na 4 podstawowe grupy. Są to zatem dywany tkane, filcowane, tuftingowe oraz plecione. Najpopularniejsze wśród kupujących są dywany tuftingowe, w których podłoże przeszywa się puchowymi nićmi.

Są one popularne, bowiem znaleźć można rozmaite dywany szyte tą techniką, a możliwość wariacji jest naprawdę olbrzymia. Dywany te mogą mieć włosie krótkie lub długie, w zależności od rodzaju pokrycia dywanowego – jedne mogą mieć włos cięty, inne są dywanami bez przecinania, jeszcze inne są dywanami mieszanymi – kombinowanymi. Z kolei dywany o pokryciach filcowanych tworzone są za pomocą igieł nie posiadających uszek. Igły te ruszają się zarówno w dół, jak i w górę sprawiając, że powstałe w ten sposób dywany nie spruwają się. Spód dywanu pokrywany jest klejem lub cienką warstwą lateksu, zaś sam dywan pokryć można dużą ilością wzorków.

Są to z reguły dywany ładne oraz stosunkowo trwałe i odporne. Równocześnie mają też dość korzystną cenę, co sprawia, że chętnie kupowane są przez wielu klientów. Niewielkie chodniki najczęściej tworzone są za pomocą plecenia. Są to dywany charakteryzujące się ogromną wytrzymałością i małą miękkością. Ostatni typ, czyli pokrycia tkane są dywanami, które powstają najdłużej.

https://salonmebliaga.pl/category/biuro

Ich powstanie jest najbardziej czasochłonne, zaś same dywany są bardzo odporne mechanicznie oraz przez długi czas utrzymują ładny wygląd.

Meble bejot