primastudio

Po plaży
Rodzaje dywanów

Na rynku obecnych mamy dziesiątki rozmaitych dywanów. Sa one zróżnicowane pod względem wyglądu, ceny, jakości i trwałości. Z uwagi na technikę wykonania, dywany podzielić możemy na 4 podstawowe grupy. Są to zatem dywany tkane, filcowane, tuftingowe oraz plecione. Najpopularniejsze wśród kupujących są dywany tuftingowe, w których podłoże przeszywa się puchowymi nićmi.

Są one popularne, bowiem znaleźć można rozmaite dywany szyte tą techniką, a możliwość wariacji jest naprawdę olbrzymia. Dywany te mogą mieć włosie krótkie lub długie, w zależności od rodzaju pokrycia dywanowego – jedne mogą mieć włos cięty, inne są dywanami bez przecinania, jeszcze inne są dywanami mieszanymi – kombinowanymi. Z kolei dywany o pokryciach filcowanych tworzone są za pomocą igieł nie posiadających uszek. Igły te ruszają się zarówno w dół, jak i w górę sprawiając, że powstałe w ten sposób dywany nie spruwają się. Spód dywanu pokrywany jest klejem lub cienką warstwą lateksu, zaś sam dywan pokryć można dużą ilością wzorków.

Są to z reguły dywany ładne oraz stosunkowo trwałe i odporne. Równocześnie mają też dość korzystną cenę, co sprawia, że chętnie kupowane są przez wielu klientów. Niewielkie chodniki najczęściej tworzone są za pomocą plecenia. Są to dywany charakteryzujące się ogromną wytrzymałością i małą miękkością. Ostatni typ, czyli pokrycia tkane są dywanami, które powstają najdłużej.

mebledoogrodu.eu

Ich powstanie jest najbardziej czasochłonne, zaś same dywany są bardzo odporne mechanicznie oraz przez długi czas utrzymują ładny wygląd.

Meble bejot krzesła iso