primastudio

Po plaży
Poddasze użytkowe

Dom parterowy z poddaszem jest ciekawym rozwiązaniem, które niesie za sobą wiele możliwości przyszłościowych. Nawet jeśli na etapie budowy domu, poddasze nie zostanie rozplanowane, zawsze istnieje możliwość zaadaptowania go w przyszłości. W sytuacji, gdy pojawią się kolejne dzieci, czy zwyczajnie zabraknie miejsca, ponieważ niezbędny będzie gabinet do pracy, czy garderoba, w każdym momencie będzie istniała możliwość wykorzystania przestrzeni, która znajduje się na poddaszu, Poddasze można zaadaptować na dowolne pomieszczenia.

Przede wszystkim można urządzić w nim pokoje. Nieco trudniej może być z łazienką i kuchnią, ponieważ do tych pomieszczeń należałoby przyłączyć niezbędne media – przede wszystkim wodę. Nie jest to jednak niewykonalne, jednak z pewnością pracochłonne i kosztowne.

Chcąc uniknąć dodatkowych kosztów w przyszłości, na etapie projektowania i budowy domu, warto wziąć pod uwagę możliwość wykorzystania poddasza do użytku i doprowadzenia do niego wszystkich niezbędnych mediów.

http://kturaarchitekci.pl/ architekt toruń