primastudio

Po plaży

Kolekcjonerstwo to świadome gromadzenie przedmiotów o ustalonym zakresie merytorycznym, topograficznym lub chronologicznym w celu tworzenia zbiorów, wystaw i pokazów. Najczęściej w formie amatorskiej jako hobby.

Rozwija się już u dzieci w wieku przedszkolnym. W skład kolekcjonerstwa wchodzą takie zainteresowania jak: filatelistyka, numizmatyka, bibliofilstwo (kolekcjonowanie książek) czy militarystyka.

Jednakże tak naprawdę kolekcjonować można wszystko, co ma dla nas jakąś wartość. Mogą to być karty do gry, karty piłkarskie, modele samochodów, plakaty, znaczki itp.

Kolekcjonerstwo zaczyna się już w dzieciństwie. Kto z nas nie zbierał kapsli, kart czy naklejek, dołączanych do chipsów, gum do żucia czy butelek? Wymienialiśmy się nimi podczas szkolnych przerw, a ten kto posiadał największą kolekcję był uważany za szkolnego „boga”.

Po pewnym czasie zebrane karty mają wartość sentymentalną i pozwalają wrócić do czasów dzieciństwa. Oczywiście im jesteśmy starsi tym kolekcjonujemy bardziej wartościowe rzeczy, typu: monety lub obrazy.

Taka kolekcja może być więc ciekawą lokatą pieniędzy, a może nawet sposobem na życie.

Eucharystyczna bielizna kielichowa - komplety najwyższej jakości, pięknie haftowane