primastudio

Po plaży

W kategorii mebli matrycowych, a więc produkowanych seryjnie przez duże zakłady i liczące się na masowym rynku fabryki, można znaleźć projekty bardzo eleganckie i ładne. Mogą się one świetnie sprawdzić w licznych wnętrzach, dodając im tym samym uroku i czyniąc je szalenie estetycznymi i docenianymi przez gości. Czegoś jednak takim meblom brakuje.

Chodzi o niepowtarzalność. Najlepszy model powielony wiele razy traci to „coś”, co świadczy o jego artystycznych walorach, ale przy okazji znacznie podwyższa cenę. W przypadku sprzętów wykonanych ręcznie taki problem zazwyczaj nie istnieje.

Absolutnie nie da się porównać wydajności działań małej pracowni meblarskiej, w której prace nad wszystkimi wyrobami przebiegają ręcznie, z dużym zakładem, który zatrudnia wiele osób i angażuje w proces sporo nowoczesnych maszyn. Oczywiście rzemieślnicy zauważyli, że świat wokół nich poszedł naprzód, więc także oni korzystają z nowoczesnych narzędzi, które ułatwiają im zadanie, ale nie umniejszą w niczym ambitnemu rzemiosłu. Dzięki temu mogą powstawać meble równocześnie jedyne w swoim rodzaju, jak też perfekcyjne pod względem technicznym.

Ciężko jest stwierdzić jednoznacznie, ile jest w Polsce pracowni, w których meble powstają zgodnie z najwyższymi standardami ręcznego rzemiosła. Pewne jest, że udział takich mebli w rynku krajowym jest bardzo nikły, ponieważ z oczywistych względów nie ma mowy o umasowieniu takiej produkcji. Klienci, którzy takowe meble zakupią są jednakże zachwyceni, bo wprawdzie wydali sporo, ale mają u siebie sprzęt wyjątkowy.

przydomowe oczyszczalnie ścieków Ceraty na stół