primastudio

Po plaży
Kominek, czy biokominek

Większość z nas marzy o tym, aby dom był miejscem przytulnym, a nic tak na nią nie wpływa jak ciepło. Szczególnie ciekawym rozwiązaniem, jest możliwość połączenia ciepła z nietuzinkowym, romantycznym klimatem. Dlatego większość z nas decyduje się na budowę w domu kominka.

Kominek najczęściej budowany jest w salonie. Wiążą się z tym plany architektoniczne domu oraz możliwości. Trzeba mieć świadomość tego, że kominka nie można umieścić w każdym pomieszczeniu domu, a jedynie w takim miejscu, w którym znajduje się komin wentylacyjny.

Ciekawą alternatywą dla tradycyjnego kominka, jest współcześnie biokominek. Jego główną zaletą jest możliwość umieszczenia go w dowolnym pomieszczeniu: salonie, kuchni, sypialni, a nawet łazience. Wszystko zależy od wyobraźni i fantazji właścicieli domu.

Biokominek jest rozwiązaniem ekologicznym i praktycznym. Bardzo często jest również rozwiązaniem bardziej ekonomicznym od tradycyjnego kominka. Bikominek jest rozwiązaniem bezpiecznym, które sprawdzi się w każdym domu.

projektowanie wnętrz częstochowa