primastudio

Po plaży

Gabinet dyrektora czy kierownika działu powinien być centralną częścią każdego biura, ponieważ jest to osoba podejmująca najważniejsze decyzje oraz służąca radą. Trudno wyobrazić sobie dobrze funkcjonujące biuro, którego kierownik czas spędza w zamkniętym na cztery spusty gabinecie z dala od swoich pracowników.

Biuro kierownika czy dyrektora powinno znajdować się w miejscu szeroko dostępnym, do którego nikt nie powinien bać się wejść. A jak powinno być zorganizowane? Przede wszystkim gabinet kierownika powinien różnić się od gabinetu jego podwładnego, aby już z samej przestrzeni łatwo można było wywnioskować, kto jest czyim podwładnym.

edumax.com.pl

Gabinet szefa powinien budzić respekt, jednocześnie powinien być przytulnym i ciepłym miejscem, ponieważ właśnie odbywają się najważniejsze rozmowy pomiędzy pracownikami i kierownictwem. Centralnym częścią takiego gabinetu powinno być biurko, które powinno być funkcjonalne i wpisywać się wszystkie zasady ergonomii, czyli powinno być wygodne w użytkowaniu.

To samo oczywiście tyczy się fotela, który nie powinien być jak najwygodniejszy. Ciekawym rozwiązaniem są przeszklone gabinety z widokiem na salę biurową, które często wykorzystuje się w Stanach Zjednoczonych oraz na Zachodzie, ponieważ szef zawsze jest widoczny i dostępny, a jednocześnie może obserwować pracę swoich pracowników, dlatego takie rozwiązanie niesie aż dwie korzyści.

Złotym środkiem przy aranżacji takiego gabinetu, to zaprojektowanie przestrzeni tak, aby podkreślała prestiż stanowiska przy jednoczesnym niebudzeniu poczucia strachu wśród innych pracowników firmy.

https://www.maxfliz.pl/blog/jak-wybrac-idealny-fotel-wypoczynkowy,1258 www.konsulat-slowenia.pl