primastudio

Po plaży
Jak ocieplić wnętrza w stylu skandynawskim?

Styl skandynawski to minimalistyczne rozwiązania w jasnych odcieniach. W takich wnętrzach króluje biel i prostota. Aby uniknąć skandynawskiego chłodu, warto wprowadzić ciekawe akcenty, które ocieplą wnętrze.

Przytulną atmosferę do skandynawskiego mieszkania wprowadzą naturalne materiały. Drewno w jego naturalnych barwach można wykorzystać w meblach, dodatkach, a nawet podłodze. Sosnowe, sękate deski podłogowe skutecznie ocieplą pomieszczenie.

Również drewniane meble i akcesoria to doskonałe rozwiązanie, jeśli pragniemy przytulnego wnętrza. Ważne, by wpuścić do mieszkania jak najwięcej naturalnego oświetlenia. Warto zrezygnować z firanek, a nawet zasłon.

Lepiej wybrać żaluzje lub rolety, które nie będą zatrzymywały światła. Duże okna pozwolą promieniom słonecznym oświetlić całe wnętrze. Istotne są również dodatki.

Krzesła

Nie muszą być to białe i ascetyczne akcesoria. Można pokusić się o umieszczenie ciekawej grafiki na ścianie, ustawienie dekoracji z barwionego szkła czy poduch w fantazyjne wzory. Takie kolorowe akcenty skutecznie ocieplą wnętrze w skandynawskim stylu.

krzesła bankietowe papier toaletowy jumbo