primastudio

Po plaży

Jeśli Twój ogród nie jest zbyt duży, ale marzy Ci się aby był piękny, idealnym rozwiązanie dla Ciebie jest dwa w jednym. Taką możliwość daje zasadzenie ozdobnej jabłoni. To drzewo z rodziny różowatych, bardzo często nazywane rajską jabłonią, wiosną będzie zdobiło ogród białymi, purpurowymi, lub różowymi efektownymi kwiatami, natomiast jesienią obrodzi soczystymi dużymi owocami. Jabłoń ozdobna to ogólna nazwa dla kilku gatunków jabłoni spośród których warto zwrócić uwagę na mieszanki jabłoni purpurowej i jabłoni kwiecistej.

Jabłoń ozdobna to drzewo, które z pewnością zwróci na siebie uwagę w ogrodzie. Dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem jest jego wyeksponowanie – posadzenie w widocznym miejscu z wolną przestrzenią. Należy dać jej możliwość swobodnego rośnięcia i eksponowanie swoich atutów. Jabłoń ozdobna zachwyca swoim widokiem szczególnie wiosną, kiedy kwitnie i na jej gałązkach pojawiają się piękne, wielobarwne, ozdobne kwiaty o zaskakującej woni.

W innych porach roku to drzewo jest również zachwycające i piękne, dlatego warto wybrać je nawet do najmniejszego ogrodu.