primastudio

Po plaży
Globalizacja „daje kopa”

Mogłoby się wydawać, że rozwój jest bezwarunkowo wpisany w istnienie cywilizacji. Prawdopodobnie jest to prawda – jest stałym elementem jej istnienia.

Nie każdy z nas zastanawia się jednak, co rzeczywiście powoduje rozwój. Oczywiście, potrzeba jest matką wynalazków, jednak istnieją też inne czynniki, które mogą wpływać na jego przyśpieszenie.

Jedną z ważnych przyczyn rozwoju z pewnością jest globalizacja. Sprawia ona, że poszczególne kraje „ścigają się” między sobą, dążąc do odkrywania coraz to bardziej innowacyjnych rozwiązań.

W ten sposób mają sprawiać, że poszczególne produkty będą coraz bardziej atrakcyjne i wyróżniające się na tle innych. Kraje wysoko rozwinięte starają się być najlepsze w tym, co robią, a co za tym idzie – inwestują we wszystko, w czym dostrzegają możliwości rozwojowe.

Jest to szansa także dla biedniejszych krajów, które często stają się celem ulokowania kapitału. Nie da się także ukryć, że rozwojowi sprzyja również globalny charakter inwestycji.

Wkraczanie na coraz to nowe rynki wymaga także przygotowywania coraz to nowych rozwiązań, między innymi na gruncie logistycznym, a także przystosowywania się do potrzeb różnorodnych odbiorców.

www.26lo.waw.pl