primastudio

Po plaży
Gabinet w domu

Projektując dom najczęściej zastanawiamy się nad tym, gdzie będzie znajdował się salon, pokoje, kuchnia, łazienka. Czasami myślimy również o garderobie, ewentualnie o spiżarni, w której będziemy przechowywać przetwory. Często niestety zapominamy o niezbędnym miejscu do pracy.

Przestrzeń do pracy jest bardzo ważna. Warto zdać sobie z tego sprawę już na etapie projektowania domu. Znacznie łatwiej w tym czasie będzie wygospodarować odrobinę powierzchni.

Przestrzeń do pracy nie musi zajmować dużej powierzchni. Najważniejsze, aby znalazło się w niej miejsce dla wszystkich niezbędnych narzędzi pracy. Przede wszystkim powinno być miejsce dla biurka i wygodnego krzesła, ewentualnie półek z książkami i segregatorami.

W przypadku nie zaplanowania miejsca do pracy na wczesnym etapie budowy domu, może być o nie trudno w przyszłości. Nie sposób bowiem wydzielić pewnej części salonu i utworzyć z niej miejsca do pracy – w salonie jest zbyt gwarno. W miarę rozsądną możliwością będzie zaadaptowanie jednego pomieszczenia na poddaszu lub w piwnicy.

https://machinasnu.pl/projektowanie-wnetrz/architekt-wnetrz-piaseczno/