primastudio

Po plaży

Dywan to wyposażenie niemalże każdego wnętrza, jeśli nie w każdym pomieszczeniu to, chociaż w jednym.

Dywany, dywaniki czy też wykładziny znajdziemy je do każdego pomieszczenia te do sypialni najczęściej są małe położone przy łóżku często są to imitacje skór zwierzęcych w łazience znajdziemy zasadniczo kilka rozwiązań często niewielki dywanik znajduje się tuż koło wanny lub kabiny prysznicowej lub po prostu położony na środku.

W salonach czy pokojach dziennych często jest dywan lub wykładzina zasłaniająca w zasadzie prawie całą powierzchnię podłogi zwłaszcza, jeśli pod spodem jest nieładny parkiet lub jak to miało miejsce kiedyś nieestetyczne i niezdrowe linoleum.

W przedpokojach, korytarzach również często posiadamy wykładziny, chociaż w tych miejscach są one najbardziej narażone na zabrudzenia szczególnie w okresie jesiennym i zimowym.

Najrzadziej spotykamy dywany w kuchniach to miejsce gdzie jest dużo wilgoci, pyłu i brudu każdego rodzaju dywan może być narażony na ciągłe brudzenie, ale to nie znaczy, że takich nie ma, często są położone na przykład pod stołem gdzie jest miejsce na zjedzenie posiłku lub też w jadalni mimo wszystko w takich miejscach najrozsądniejsze jest posiadanie kafli, które zdecydowanie upraszczają sprawę utrzymania porządku.

Dywany są zdecydowanie droższe od wykładzin charakteryzują się tym, że są grubsze od wykładziny często z naturalnych materiałów takich jak wełna, choć wyglądają bardzo elegancko ciężko jest o nie dbać, ponieważ tworząca ją faktura jest na tyle wysoka, że jest idealnym miejscem dla najmniejszych śmieci.

Pianki poliuretanowe trudnopalne www.j-geo.pl