primastudio

Po plaży

Dywany są rodzajem pokrycia podłogowego, które mają swoją długą historię. Są one podobne swoją budową do wykładzin, które równie często co dywany pokrywają podłogi. Wykładziny najczęściej są produkowane w całych belach, a co za tym idzie używane w całości – w jednym kawałku.

Popularność tak jednych, jak i drugich związek ma z izolacją podłogi, choć z uwagi na cenę większą popularnością cieszą się wykładziny. Produkt ten można podzielić na dwie grupy. Pierwszą stanowią wykładziny dywanowe, drugą wykładziny elastyczne.

Wykładziny dywanowe zawdzięczają zarówno swoją nazwę, jak i budowę, czy wygląd dywanom. To produkty, które wykonuje się z różnego rodzaju włókien i przy pomocy rozmaitych technik tkackich. Z kolei druga grupa to wykładziny z winylu, korka, linoleum oraz szeregu innych komponentów, dzięki którym zyskują one na elastyczności.

Dywany wykonuje się zawsze w określonych rozmiarach, w przeciwieństwie do wykładzin produkowanych w belach w całości. Służą one do pokrycia zaledwie części podłogi, zaś cieszą zdecydowanie dużo większą miękkością formy oraz bogatszą kolorystyką.