primastudio

Po plaży
Dom z garażem

Jesteś na etapie projektowania domu i zastanawiasz się nad tym, czy warto także wygospodarować pewną powierzchnię na garaż? Podpowiadamy. Garaż powinien być jednym z ważniejszych pomieszczeń w domu.

Jest szczególnie pożądany w przypadku posiadania samochodów nowszych, których nie warto narażać na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych takich jak śnieg, deszcz, silny wiatr czy grad. Jeśli masz taką możliwość, wygospodaruj choćby minimalną powierzchnię na garaż.

Chcąc wybudować garaż, masz w tym przypadku kilka możliwości. Pierwszą z nich jest garaż stanowiący część domu.

Z reguły projektowany jest on od frontowej części domu, w bliskiej odległości od bramy wjazdowej. Drugą możliwością jest wybudowanie garażu wolnostojącego.

To rozwiązanie jest szczególnie polecane w przypadku domów już wybudowanych, jak również w przypadku braku chęci utraty powierzchni domu na rzecz garażu. Miej świadomość tego, że garaż jest jednym z ważniejszych pomieszczeń.

Warto o nim pomyśleć już na etapie projektowania domu. W dalszej kolejności powinieneś także pomyśleć o odpowiedniej bramie wjazdowej, najlepiej automatycznej, która będzie maksymalnie komfortowym rozwiązaniem.

http://kturaarchitekci.pl/nasze-projekty/