primastudio

Po plaży

Komunikacja internetowa to dziś podstawa nawiązywania kontaktu, szczególnie wśród młodych ludzi. Zwykle nie łączymy możliwości korzystania z niej z kosztami Internetu, więc zakładamy optymistycznie, że jest całkowicie darmowa.

Chętnie komunikujemy się w ten sposób zarówno ze znajomymi, jak i z obcymi ludźmi. Właśnie dlatego na wielu portalach internetowych można znaleźć funkcję czatowania.

Jej nazwa wywodzi się od angielskiego słowa „chat”, które w tłumaczeniu na język polski oznacza nic innego, jak niewielką pogawędkę. W najprostszym tłumaczeniu, polega na wymianie komunikatów pomiędzy dwoma lub kilkoma użytkownikami komputerów, za pośrednictwem sieci internetowej.

Łatwo więc domyślić się, do czego służy czat – do wymiany informacji pomiędzy jego użytkownikami. Zwykle mają charakter tekstowy, a w nieco mniejszym stopniu – obrazkowy.

Ludzie chętnie komunikują się ze sobą za pośrednictwem Internetu. Właśnie dlatego czat można znaleźć na większości portali czy w mediach społecznościowych.

To sprawia, że osoby zainteresowane kontaktem ze swoimi znajomymi lub nawiązywaniem znajomości z obcymi, bardzo chętnie zaglądaj na strony, które oferują im taką możliwość.