primastudio

Po plaży
Coś nowego w każdy weekend

Dobrze jest mieć w życiu hobby. Zainteresowania już od najmłodszych lat pomagają w kształtowaniu charakteru, uczą zdobywania celów i sprawiają, że życie nabiera dodatkowych kolorów. Jeśli jednak nawet nie posiadasz wyraźnych pasji, a chciałbyś osiągać wspólne cele razem z rodziną, możesz to robić. Nie wybieraj konkretnego hobby. Po prostu umówcie się, że np.

w każdą niedzielę przed obiadem robicie razem coś wyjątkowego. Od czego możecie zacząć? Na dobry początek wystarczy wyprawa do lasu. W jakim celu? To zależy od pory roku i Waszej kreatywności. Możecie spróbować znaleźć i sfotografować choćby jedno dzikie zwierzę lub wejść na wszystkie ambony, które zobaczycie i obserwować przyrodę przez lornetkę. Nie każde dziecko to lubi, ale być może warto wybrać się też na jagody czy grzyby.

A co w kolejny weekend? Może aquapark z ogromnymi zjeżdżalniami? Lub przynajmniej zwykły basen? Woda to świetny pomysł na aktywne spędzanie czasu. Całe działo wydajnie pracuje, a pływający zyskuje wiele zdrowia i witalnej energii. Następnym świetnym pomysłem jest tzw. geocaching. To szukanie ukrytych przez innych uczestników zabawy skarbów.

W sieci jest wiele informacji na ten temat. Geocaching to prawdziwa przygoda w terenie, z GPS-em w roli głównej. Idealny sposób na rodzinną przygodę. Co jeszcze można wymyślić? Z pewnością wiele. Nie bój się pytać dzieci o zdanie.

Maluchy mogą mieć całkiem sporo kreatywnych pomysłów. Daj im wybór lub realizuj ich pomysły – przynajmniej raz na jakiś czasu. Dzieciaki dzięki temu poczują, że mają realny wpływ na rodzinne życie.

https://patrykjankowski.com/